E mërkurë, 23 Shtator, 2020
22 C
Tirana

“Nuk di si do e justifikosh këtë dreq fabrike”, Balla i nxjerr të palarat Shkëlzen Berishës

Më të lexuarat

I riu rrahu dhe goditi disa herë me thikë të moshuarin/ Gazetari: Kreu i Policisë në Kavajë të japë dorëheqjen

Gazetari i njohur, Mentor Kikia, ka reaguar ashpër pas publikimit të rastit në Kavajë, ku një i ri rreh një të moshuar në lokal...

Aleksandër Solonik, kush ishte killeri më famëkeq i mafies ruse

Aleksandër Solonik lindi në Rusi, por ishte me origjinë nga Greqia e Veriut. Për këtë arsye njihej edhe si ‘Sasha Maqedonasi’. Që fëmijë tregoi...

Konflikt në Durrës/ Humb jetën 33-vjeçari, sherri nisi për një parakalim

Një 34-vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në Durrës. Idajet Dulla, 33 vjeç, ka mbërritur në Urgjencën e Spitalit Durrës me plagë thike. Dyshohet...

Izolimi nuk dha rezultat, Izraeli po përballet me një situatë të papritur

Pavarësisht masave shtrënguese dhe rikthimit të izolimit, Izraeli vijon të shënojë një numër shumë të madh rastesh të reja me koronavirus. Rezultatet kanë qenë të...

Rriten tensionet, Turqia bën lëvizjen e papritur 24 orë para samitit të BE

Turqia ka bërë një lëvizje të papritur vetëm 24 orë para Samitit të Bashkimit Evropian, për të shqyrtuar çështjen e përplasjes me Greqinë në...

“Ju tregoj kapterin e kampit të Tepelenës, që ndiqte vajzat e nuset e reja dhe i fuste tek magazina”/Dëshmia e të arratisurit në ’66-ën

Nga: Dashnor Kaloçi Memorie. al publikon disa nga historitë e panjohura të ndodhura në Kampin e Tepelenës, ku pas vitit 1947, regjimi komunist i Enver...

Arrestoi Nehat Kullën dhe Tan Kateshin, policia shoqëron kolonel Edmond Kosenin

Policia e Peqinit ka ndaluar ish-drejtorin e Policisë së Elbasanit, kolonel Edmond Kosenin. Pasi është shoqëruar në ambientet e komisariatit ai është lënë i lirë. Kush...

Ndahet nga jeta Faik Perkoxha, personi që tërhoqi qenin zvarrë pak ditë më parë

Është ndarë nga jeta ditën e sotme për shkak të infarktit në zemër 50-vjeçari, i cili pak ditë më parë u arrestua për keqtrajtimin...

Londër/ Arrestohen tre shqiptarë, kishin disa shtëpi hashashi

Policia britanike ka arrestuar tre shqiptarë. Ata merreshin me kultivimin e hashashit dhe janë kapur duke kultivuar bimën narkotike në disa shtëpi. Personat e...

Kush ishte gjyshi i Ava Max, aktori shqiptar që u nda nga jeta sot

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Ava Max, ndau sot me ndjekësit e saj lajmin e trishtë për ndarjen nga jeta të gjyshit të...

Nuk kanë të ndalur përplasjet mes Taulant Ballës dhe djalit të ish-kryeministrit Berisha, Shkëlzen Berisha. Balla i drejtohet me ironi që të justifikojë miliona eurot dhe të japë llogari për jetën luksoze. Me anë të një postimi në Facebok, ai i thotë Shkëlzenit që t’ia lërë në dorë SPAK-ut, pasi ndryshe do mbetet në tualetin e Gjykatës.

Përpos klientëve të aktivitetit si sekser, kredisë 1.8 miloopnë euro për të blerë disa prona pranë Gërdecit dhe burimit të 1.9 milionë eurove për të blerë disa impiante dhe makineri për kompaninë e tij ‘Logal’ në vitin 2018, një tjetër dyshim ngrihet mbi mënyrën se si është pasuruar Shkëlzen Berisha. Pasi Shkëlzen Berisha, kërcënoi se do të ngrejë padi kundër kreut të grupit të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ky i fundit i thotë se gjyqet me të bëhen kollaj, por e pyet se si do i justifikojë milionat e eurove dhe jetën luksoze.

Statusi

“Zen, gjyqet me mua kollaj, po si i behet tere atyre milionave euro qe nuk justifikohen dot as me sharje, as me kercenime dhe as me fotot e jetes tende luksoze neper ishuj e neper gadishuj te planetit?!

Po ti s’ke faj, se nuk i kemi ngjare Babit tend ne qe u plak duke hedhur balte dhe nuk jemi as si hienat e Babit qe u shkoi jeta duke na u turrur neper familje! E megjithate dreqi e mori, ato udhetimet e tua pishine me pishine dhe oqean me oqean, shume te kushtueshme duken mor Zen!

Lexo edhe :   "Ben Çami" i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

Te pakten nga fotot keshtu na duken ne sheikeve te dale nga fantazia e Babit, po mbase i ke bere me fotoshop dhe s’te kemi ngacmuar per to! Po kjo fabrika ne Gerdec shume e madhe o Zen per t’u bere fotoshop!

Lexo edhe :   "Ben Çami" i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

Nuk di si do e justifikosh kete dreq fabrike dhe degjo mua, me mire lerja Spakut se do mbetesh ne tualetin e Gjykates po u perballem bashke per kete pune. Si te duash, ketu jam une zgjidh dhe merr po vetem nje gje ta dish: Edhe si sekser (ndermjetes sic thua ti) je shume dembel! Aq dembel sa te ngeli fabrika zbuluar dhe as Babi nuk ta fsheh dot me.

https://ëëë.gazeta-shqip.com/…/er-dhe-konsulent-boronicash-…

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Thirri Allahu Akbar”, dyshohet për bombë tek kulla Eiffel

Pak çaste më parë, mediat e huaja raportuan se kulla Eiffel në Francë është evakuuar pas një kërcënimi për bombë. Policia është njoftuar për...

“Paga minimale të arrijë në 30 mijë lekë”/ Rama tregon çfarë do ndodhë muajt e ardhshëm

Disa muaj para zgjedhjeve, kryeministri Rama ka thënë se sfida e qeverisë është që paga minimale të arrijë në 30 mijë lekë! Kreu i...

Alarm për bombë në kullën Eiffel (VIDEO)

Një telefonatë anonime ku jepte sinjalin për vendosjen e një bombe në kullën Eiffel, ka alarmuar policinë dhe jo vetëm. Policia mori informacione për një...

“Ben Çami” i arrestuar për lëndë narkotike/ OFL godet mikun e Emiljano Shullazit

OFL i ka dërguar letër për deklarimin e pasurisë një tjetër personi të skeduar. Bëhet fjalë për shtetasin Lutfi Enver Shabani me banim në...

“Do i marrim prapë nëse na duhen”, Shqipëria merr borxh 30 respiratorë nga Danimarka

Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë, si pasojë e COVID-19. Të infektuarit janë në shifra të larta. Për fat të keq, e...