E premte, 10 Prill, 2020
20 C
Tirana

Një shqiptar humb jetën nga koronavirusi në New York, 10 të tjerë të infektuar

loading...

Në mesin e viktimave në New York të SHBA-së, është edhe një shtetas shqiptar. Viktima është një 61-vjeçar nga Dibra e Madhe, dhe se të infektuar janë edhe 10 shtetas të tjerë shqiptarë.

New York-u është ndër shtetet më të prekura nga koronavirusi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, por njëkohësisht edhe një vend ku jetojnë shumë shqiptarë.

Sakaq, në vendin tonë sot ka shkuar në 146 numri i të infektuarve me koronavirus. Mira Rakacolli, Zv/Ministre e Shëndetësisë, ka bërë me dije se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë konfirmuar 23 raste të reja me COVID-19, dhe janë kryer 111 testime.

Deri në këto momente janë testuar 1041 raste të dyshuara, dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 146 qytetarë.

- Reklama -
loading...

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Paketa e ndihmës financiare e FSHF, ja kush do të përfitojë 300 mijë lekë të vjetër si shpërblim

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik ditën e djeshme, Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit, vendosi të mbështesë futbollin shqiptar në një periudhë...

Humb betejën me koronavirusin, shkon në 24 numri i viktimave

Një person tjetër ka humbur betejën me koronavirusin në vend. Tashmë ka shkuar në 24 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri. Paraditen e sotme...

Seanca e ardhshme e Kuvendit do mbahet në 16 prill

Përpos masave lehtësuese që do aplikohen nga e hëna lidhur me situatën nga koronavirusi, raportohet se edhe Kuvendi do të nisë punimet. Seanca e radhës...

“Me rregulla të forta sigurie”/ Rama lehtëson masat, ja çfarë pritet të ndodhë nga e hëna

Përpos ndryshimit të fashës së orarit deri në orën 17:30 për shërbimet ushqimore, farmaceutike dhe bankare, Rama njofton edhe për planin e riatdhesimit. Duke nisur...

Dëmtim i rëndë në gju, Elis Bakaj drejt operimit. Ja sa rrezikon të qëndrojë jashtë fushave

Ishte duke kaluar një sezon fantastik në Bjellorusi, teksa së fundmi u transferua te kampiponët e Brest, por Elis Bakaj ka qenë i pafat. Në...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT