E mërkurë, 16 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Një seri e re e “2 gisht mjaltë”? Ermal Mamaqi thotë atë që s’pritej

Ermal Mamaqi ka dhënë një lajm të mirë për fansat, pasi me gjasë mund të kemi një pjesë të dytë të komedisë “2 gisht mjaltë”. Pavarësisht se pritshmëritë ishin të larta, aktori e njëkohësisht moderatori ka thënë se çdo gjë ka shkuar mësë miri. Tashmë ekziston mundësia që të hidhen idetë mbi projektin e radhës.

Suksesi i komedisë “2 gisht mjaltë”, me protagonist Ermal Mamaqin dhe këngëtaren Elvana Gjata, pushtoi jo vetëm kinematë e vendit, por shkoi përtej kufijve.

I ftuar sot në “Dita Jonë” në A2 CNN, Ermal Mamaqi la të hapur idenë se mund të kishte një tjetër seri të “2 gisht mjaltë”. Ai tha se ishte surprizuar, e po kështu edhe ekipi realizues.

“E dija që do të funksiononte, por jo në këto nivele. Unë dhe ekipi realizues kemi mbetur të shokuar që në ditën e parë. U shitën 10 mijë bileta që në ditën e parë.

Kjo tregon që tregu ishte bosh dhe surpriza e njerëzve për filmin shqiptar… unë kam bërë pjesën time, por marketingun më të madh e kanë bërë vetë njerëzit. Në dy javët e parë janë shitur 150 mijë bileta në të gjitha kinematë”, shprehet Mamaqi.

I pyetur nëse do të ketë “2 gisht mjaltë” 2, Ermali iu përgjigj: “Pse jo. Siç e thash, kjo po kthehet në biznes dhe pse jo”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ”gjunjëzon” Gjermaninë në Mynih

Përfundon supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë. Gjermania e Lëv tronditet që në fillim të kampionatit europian. Skuadra e Didier Deshamps kaloi...

Pekini akuzon NATO-n për ekzagjerim të kërcënimit nga Kina

Kina ka akuzuar NATO-n se është duke shpifur për zhvillimin e saj paqësor, pasi liderët e aleancës kanë paralajmëruar për “sfida sistematike” që vijnë...

Biden shpall planin e parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm. Në një deklaratë të martën,...

A mundet Basha të përjashtojë Berishën? Ja si përgjigjet Nishani

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani deklaroi se kryetari i zgjedhur Lulzim Basha, nuk mund ta përjashtojë Sali Berishën nga grupi...

RENEA kontrolle në terren, vë me shpatulla pas murit disa persona në lokal

Forcat RENEA dhe FNSH kanë dalë sërish në terren mbrëmjen e sotme, në kuadër të aksionit për kapjen e personave të shpallur në kërkim,...