E mërkurë, 16 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Nis peticioni për pranimin e Kosovës në Eurovision, ja si mund ta nënshkruani

Gazetari i njohur Albert Limani, ka nisur një peticion për pranimin e shtetit të Kosovës në festivalin e muzikës europiane “Eurovision”.

Limani ka krijuar një peticion online, duke kërkuar mbështetjen e qytetarëve për të bërë pjesë edhe Kosovën në kompeticionin më të madh të muzikës në Evropë.

“Eurovisioni mbaroi për këtë vit, por jo edhe angazhimi jonë për ta çuar Kosovën vitin e ardhshëm në Itali. Duke vlerësuar rëndësinë e zërit të qytetarëve, kërkojmë nga ju që të na mbështesni duke nënshkruar këtë peticion i cili ka për qëllim ta dërgojë Kosovën në Eurovision 2022. Kosova tashmë është pjesë e organizatave të mëdha dhe është koha që edhe Rrjeti i Transmetuesve Evropian (EBU) t’i hapë dyert për Kosovën (RTK),”-shkruan gazetari.

Nëse doni dhe ju të mbështesni nismën e ndërmarrë nga Kosova, klikoni KËTU.

Ndërkohë, Shqipëria u përfaqësua këtë vit në Eurovizion, nga këngëtarja Anxhela Peristeri, me këngën e saj ”Karma”. Peristeri ia doli që të kualifikonte Shqipërinë në natën finale, teksa u rendit në vendin e 21-të me 57 pikë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

‘Anëtarëve iu mohua e drejta për të votuar’, grupimi ‘Për PD’ zbardh shkeljet

Grupimi 'Për PD-në' ka dalë në një konferencë për media, ku kanë listuar arsyet pse Basha fitoi një mandat të tretë në krye të...

Euro 2020/ Dita hapet me Finlandë-Rusi, për rusët detyrim fitorja ndaj fqinjëve

Faza e grupeve të UEFA EURO 2020 hyn sot në xhiron e ndeshjeve të dyta. Finlanda përballet me Rusinë, Turqia përballet me Uellsin dhe...

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...