E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Nikolla në detyrën e kryeparlamentares/ Rama: Ka treguar ndershmëri

Kreu i qeverisë, Edi Rama, i besoi detyrën e kryetares së Parlamentit ish-ministres së Arsimit, Lindita Nikolla.

I ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Rama tha se Nikolla është personi i duhur për këtë detyrë, dhe me shumë kontribute brenda Partisë Socialiste. Ai sqaroi më tej se gjatë gjithë rrugëtimit të vetë, Nikolla ka treguar përkushtim e ndershmëri, pasi është një person që është i prirur për të folur me të gjithë.

“Është personi më i duhur për të gjithë kontributin që ka dhënë. E ka filluar nga shkalla e parë e bazës deri këtu ku është sot, sepse është një person që gjatë gjithë rrugëtimit të vetë ka treguar përkushtim, seriozitet, ndershmëri, sepse është një person që është i prirur për të folur me të gjithë. Dhe sepse është një grua zonjë që i shkon shumë mirë atij vendi”, deklaroi Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Meta shpërndan dekorata në "21 Janar", Rama: Tallet me qytetarët!

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...

“Kreu i FSHF”, Meta: Dënoj çdo ndërhyrje të politikës, që synon shantazhimin!

Ndërsa foli për mediat pas homazheve te shtatorja e Ismail Qemalit, në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kreu i Shtetit, Ilir Meta është prononcuar edhe...

U ekzekutua nga një i mitur për hakmarrje, zbardhet ngjarja e rëndë në Lezhë

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Lezhën. Një person është qëlluar për vdekje në fshatin Manati. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë Lekë...