E hënë, 27 Shtator, 2021
20.5 C
Tirana

Video/10 të famshmit që dyshohen se janë vrarë nga masonët e Iluminati

10-Merilin Monro, aktore amerikane. Dyshohet se kishte marrëdhënie me pjesëtarë të Iluminatit, dhe dinte shumë sekrete të tyre.

9-Xhimi Hendriks, kitarist amerikan. Vdekja dyshohet se u shkaktua nga menaxheri i tij, që kishte lidhje me grupimin mason

8-Xhon Kenedi, president i SHBA-së. Dyshohet se Iluminati nuk ishte dakord me fundin e luftës në Vietnam. Ndaj vendosi ta vrasë.

7-Emi Uajnhauz, këngëtare britanike. Besohet se ka qenë anëtare e grupit, dhe u sakrifikua prej tij për nder të Saturnit.

6-Elvis Presli, këngëtar amerikan. Presli kishte miliona fansa, dhe kishte folur disa herë publikisht kundër Iluminatit.

5-Kërt Kobein, këngëtar amerikan. U tentua të rekrutohej nga grupi mason, por nuk pranoi, ndaj u eleminua.

4-Xhon Lenon, këngëtar britanik. Vrasësi i tij, besohet se ishte nën kontrollin e Iluminatit. Grupit nuk i pëlqente qasja pacifiste e Lenon.

3-Brus Li, aktor amerikan. U tentua të rekrutohej me të gjithë mënyrat, për shkak të ndikimit të madh që kishte, po pa sukses.

2-Majkëll Xhekson, këngëtar amerikan. Besohet se ishte pjesë e Iluminati. U prish me ta, dhe nisi t’i sulmonte publikisht.

1-Martin Luter King Jr, aktivist afro-amerikan. Sulmoi pushtetet okulte, dhe ishte kundër manipulimit të popujve.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Berisha, nga Ryersoni tek Yuri Kim

Nga: Mentor Kikia Zhvillimet që po ndodhin tani në politikën shqiptare janë më të rëndësishmet që kanë ndodhur që nga vitet 1990-1992. Dhe kanë për...

Bërnabiq: BE nuk po bën asgjë, ose fare pak për situatën në Kosovë

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, tha se Bashkimi Evropian, në këtë moment, “nuk po bën asgjë, ose po bën fare pak” në lidhje me...

Dojna Mema i bashkohet ‘Big Brother Vip’, zbulohet pozicioni që i është besuar

“Big Brother Vip” starton në fillim të tetorit. Edhe ky edicion do të drejtohet nga Arbana Osmani. Revista “Vip Magazine” ka zbuluar se Dojna Mema...

Asnjë i dënuar për atentatin tek ‘Komuna e Parisit’, lihen të lirë dajë e nip

Viktor Marku dhe Sebastian Mali, të cilët akuzoheshin për vrasjen e Hekuran Billës, janë liruar nga qelia. Me vendim të Gjykatës, nga ‘arrest me...

“Qeveritë të takohen më shpesh”, akademiku Rexhep Qosja mesazh Ramës dhe Kurtit

Në ceremoninë e vlerësimit nga Edi Rama me titullin “Kordoni i Madh me Yllin e Medaljes”, të zhvilluar në Prishtinë, akademiku i njohur Rexhep...