E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Nga Italia te Danimarka, ja shtetet që besojnë më shumë tek Vladimir Putin

Bota vijon të ketë përplasje dhe ndarje mes shteteve. Nëse i referohemi Rusisë, shpejt të vjen në mendje lideri “i përjtetshëm” Vladimir Putin, i cili ndodhet në krye të Kremlinit për shumë e shumë vite.

Duke qenë se e ka konsoliduar pushtetin e tij dhe shpeshherë është konsideruar si një “diktator” modern, besimi i popujve të Perëndimit duket se është avitur.

Radio Europa e Lirë ka publikuar një grafik, ku tregohet besimi që kanë popujt e ndryshëm tek Putin, kur vjen fjala te “puna e tij për çështjet botërore”. Italia Qendron në krye me 37%, ndërsa Danimarka në fund me 12%.

Shihni grafikun e plotë:

grafiku.png

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...