E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Nesër merrni masat! Reshje bore dhe ulje temperaturash

Ditën e premte në vend do të ketë ndikim të motit të paqendrueshëm. Do të mbizotërojnë vranësirat e dendura. Reshjet e shiut parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në pjesën më të madhe të vendit. Dëbora për shkak të rënies së temperaturave, do të përfshijë edhe lartësi deri kodrinore më e theksuar në veri.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare, ndërsa përgatë vijës bregdetare dhe zonave luginore, era në forcim kryesisht pasdite dhe mbrëmje deri e vrullshme. Valëzimi i forcës 4 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore -1 deri 7°C në zonat e ulëta 3 deri 12°C në zona bregdetare 5 deri 13°C.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...