E enjte, 5 Gusht, 2021
29.5 C
Tirana

Neritan Liçaj: Nga sot nis pranvera kuq e zi

Aktori Neritan Liçaj ka mbajtur sot një fjalë para qytetarëve, që kanë ardhur në manifestimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta.

Liçaj tha se ky është një manifestim mbarëkombëtar, dhe nga sot do të nisë pranvera kuq e zi. “Mirë se keni ardhur në këtë ditë të parë të pranverës kuq e zi, në këtë ditë historike të besëlidhjes së madhe të qytetarëve, në mbrojtje të Kushtetutës, në mbrojtje të lirisë, të atdheut tonë të dashur Shqipëri. Ky manifestim madhështor është fronti më i madh kuqezi si asnjëherë tjetër kundër grushtit të shtetit, dhe rrëzimit të institucioneve në Shqipëri”.

Qytetarët mbajnë në duar flamuj kuq e zi, sikurse ishte edhe thirrja që kreu i shtetit u ka bërë pak ditë më parë, për të mos mbajtur asnjë flamur partiak.

Këtij manifestimi i janë bashkuar edhe banorët e Astirit, si dhe një grup qytetarësh me banderolën “Mbro teatrin”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kishin kthyer shtëpinë në laborator dro*e, dy në pranga

Dy shtetas 32 dhe 33-vjeç janë vënë në pranga në sajë të operacionit të koduar "Baza", pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin marë me...

“Pasaporta e vaksinës”, një “teori konspirative” që po bëhet realitet

Një ditë më parë është konfirmuar zyrtarisht se New Yorku do të lejojë vetëm të vaksinuarit në bare, palestra e aktivitete argëtuese. Lajmi është...

Llogari bankare për të pastruar paratë, si e zbuloi FBI-ja 74-vjeçaren

S’janë të paktat rastet kur shtetasit e huaj strehohen në Shqipëri për t’iu shmangur drejtësisë në vendet ku janë rezident. Shtetasja amerikano-kanadeze, Lyda Harris,...

“Për lexim gjatë gushtit”

Nga: Skënder Minxhozi Ka qenë një kohë kur nxënësve ju jepej, gjatë pushimeve verore, një listë me libra për t’i lexuar. Atij brezi që e...

Kursi i këmbimit/Rritje e lehtë e euros, dollarit dhe paundit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje e lehtë e euros, paundit britanik,  dollarit dhe frangës zvicerane. Më poshtë do të gjeni...