E martë, 21 Shtator, 2021
16.5 C
Tirana

Në Tiranë 6 vatra zjarri në ditë, kreu i zjarrfikëses bën thirrjen e fortë

Mesatarisht në qarkun e Tiranës shfaqen 5 deri në 6 vatra zjarri në ditë.

Lidhur me këtë çështje, kreu i zjarrfikëses, Shkëlqim Goxhaj bëri një thirrje të fortë.

Ai theksoi se qytetarët duhet të tregojnë kujdes me zgarat dhe bishtat e cigareve.

“Ne si qytetarë duhet të jemi të kujdesshëm në përdorimin e zgarave kur dalim në periferitë e Tiranës, sidomos në fundjavë… kur duam të eliminojmë mbeturinat bujqësore apo duam të hapim tokë të re për të mbjellë pemë frutore, asnjëherë nuk duhet të përdorim zjarrin. Ne duhet të jemi të kujdesshëm edhe kur flakim bishtin e cigares. Piku më i madh ka qenë në vitin 2017-të. Urojmë që ai vit mos të përsëritet më”, u shpreh Goxhaj për “abcnews.al”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...

Vendimi/Çfarë është reciprociteti për targat e Serbisë? Blindohet kufiri

Duke parë situatën e agravuar tashmë mes Kosovës dhe Serbisë, Ministria e Punëve të Brendshme ka kërkuar nga ana e qytetarëve që të shfrytëzojnë...