E premte, 3 Korrik, 2020
31 C
Tirana

“Në daç mbaji në xhep ose në gojë”, Ralf Gjoni nxjerr lëpirëse nga xhepi për deputetët e PS

Më të lexuarat

Franca me kryeministër të ri

Presidenti francez Emmanuel Macron ka zgjedhur Jean Castex si kryeministrin e ri të Francës, pas dorëheqjes së Edouard Philippe. Edouard Philippe paraqiti dorëheqjen sot tek...

“Trupin ia lyenin me vaj për të ndalur dekompozimin”, 34 vjeçarja jep dëshminë shokuese

Me kalimin e orëve po bëhen me dije të dhëna të reja nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën pa jetë nënë e bijë,...

Avdullah Hoti nesër vizitë zyrtare në Tiranë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të vizitojë ditën e nesërme Shqipërinë. Bëhet me dije se Hoti do të pritet nga kryeministri Rama në orën...

749 të arrestuar, finalizohet operacioni i madh në Britani

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) në Britani bëri me dije se një sistem i fshehtë komunikimi i përdorur nga kriminelët për të tregtuar drogë...

Ngjarja makabre në Kombinat/ Flasin Dëshmitarët e Jehovait

Lidhur me ngjarjen makabre në Kombinat, në media u raportua se të treja ishin ndjekëse të Dëshmitarëve të Jehovait, për shkak se në shtëpinë...

E rrallë/ Shqiponja mbërthen peshkaqenin dhe fluturon mbi plazh (VIDEO)

Kohë më parë u bë virale një video, ku shqiponja fluturonte ne ajër me prenë e saj, një qengj. Një fotograf arriti që të...

“Zhaneta më tha mos ta shoh bojën”, fqinjët rrëfejnë momentet e fundit me familjen Josifi

Dëshmi tronditëse vijnë për ngjarjen në Kombinat, ndërsa fqinjët tregojnë se kryefamiljarja i kishte larguar të gjithë. Zhaneta Josifi, 56 vjeçe dhe vajza Anisa...

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Fshihej në bodrum/Ndërhyn RENEA, publikohen pamjet kur kapet 32-vjeçari me rrezikshmëri të lartë

Forcat RENEA kanë arrestuar në Bulqizë, të shumëkërkuarin Fadil Tërnova, 32-vjeç. Në sajë të operacionit të koduar "Fundi i arratisë", është vënë në pranga...

Vetë-flijimi/ Anisa Josifi mbahej e pajetë në banesë, e lyenin me vaj e uthull

Mbrëmjen e djeshme, një ngjarje e rëndë u shënua në kryeqytet, ku nënë e bijë u vetë-flijuan në banesë. Ndërsa vajza tjetër, ka dalë...

Nuk janë të paktat rastet kur Ralf Gjoni ka përplasje të forta me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçi. Edhe gjatë seancës së sotme në Kuvend, Ruçi i ka tërhequr vemendjen Gjonit për sjelljen e tij aspak etike.

Deputeti Ralf Gjoni, ka akuzuar mazhorancën për shembjen e godinës së Teatrit Kombëtar. Gjoni solli si shembull vendet e tjera evropiane, që sipas tij, kanë ruajtur edhe “kolibet” e peshkatarëve si simbol historik. Në shenjë simbolike, ai nxorri nga xhepi një lëpirëse, dhe tha se deputetët e PS duan vetëm lëpirëse. Por menjëherë ka ndërhyrë Ruçi, i cili i ka tërhequr vërejte. Ai tha se Gjoni ka shkelur etikën.

Ralf Gjoni: Çdo komb krenohet me historinë e tij. Edhe Kopenhagu mbrojti portin e peshkatarëve të vjetër. I kanë mbajtur, i kanë ruajtur megjithëse janë si kolibe po t’i shohësh nga jashtë. Çfarë lloj speciesh jeni mor? A ka ndonjë socialist që lidhet me Tiranën? Lëpirësa lolipopi, juve meritoni vetëm lolipop.

Lexo edhe :   Mbyllen negociatat, Gjiknuri i përcjell Kuvendit draftin final për Reformën Zgjedhore

Ruçi: Zoti deputet, ju tërheq vëmendjen për etikën parlamentare. Nuk të kërkova se ç’fut nëpër xhepa. Në daç mbaji në xhep në daç mbaji në gojë. Unë flas për ato që nxjerr ti nga goja, jo për ato që ti fut në gojë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...

Një kryeministër që nuk mërziti askënd, pa llogaritur Albinin

Nga Mero Baze Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rikthyer paqen politike mes Kosovës dhe Shqipërisë në Tiranë. Ai është pritur me tapet të kuq...

“Sëmundjen e babait e mësova ditën e dasmës”, rrëfehet djali i Moikom Zeqos

Djali i akademikut të njohur Moikom Zeqo, Epidamn Zeqo, tregon se sëmundjen e rëndë të të atit e ka marrë vesh ditën e dasmës...

Kosovë/ Rezulton për herë të dytë pozitiv me koronavirus: Virusi më agresiv se herën e parë

Për herë të parë në Kosovë është regjistruar një rast i përsëritur infektimi me koronavirus. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë Petrit Bylykbashi përmes një...

“Të plotësohen pa humbur kohë kushtet”, Meta pranon ftesën e Ambasadorëve të Vishegradit

Presidenti Ilir Meta tregon se ka pranuar ftesën e ambasadorëve të vendeve të Vishegradit, për të marrë pjesë së bashku në ceremoninë e kalimit...