E diel, 7 Mars, 2021
15 C
Tirana

Ndryshime në Ministrinë e Jashtme dhe të Arsimit, emërohen 3 zv/ministra të rinj

Disa ndryshime të bëra ditën e sotme kanë prekur Ministrinë e Jashtme dhe atë të Arsimit.

Bëhet me dije se në këto 2 ministri janë emëruar 3 zëvendës ministra të rinj. Zëvendës ministri i Arsimit të Sportit dhe Rinisë, Redi Shtino është liruar nga posti i tij, duke u zëvendësuar nga 2 emra të tjerë.

Këshilli i Ministrave ka emëruar Oltion Rrumbullakun si zëvendës ministër të Arsimit dhe Nina Gugën, zëvendës ministre të arsimit.

Ndërsa në Ministrinë e Jashtme është emëruar zv.ministër Agron Tare, ish-drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit Portual Durrës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...