Aktualitet

Ndryshime në Ministrinë e Jashtme dhe të Arsimit, emërohen 3 zv/ministra të rinj


               Publikuar në : 18:17 - 11/12/19 B H

Disa ndryshime të bëra ditën e sotme kanë prekur Ministrinë e Jashtme dhe atë të Arsimit.

Bëhet me dije se në këto 2 ministri janë emëruar 3 zëvendës ministra të rinj. Zëvendës ministri i Arsimit të Sportit dhe Rinisë, Redi Shtino është liruar nga posti i tij, duke u zëvendësuar nga 2 emra të tjerë.

Këshilli i Ministrave ka emëruar Oltion Rrumbullakun si zëvendës ministër të Arsimit dhe Nina Gugën, zëvendës ministre të arsimit.

Ndërsa në Ministrinë e Jashtme është emëruar zv.ministër Agron Tare, ish-drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit Portual Durrës.


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT