E martë, 2 Mars, 2021
2 C
Tirana

Ndërron jetë gruaja që vrau aktorin shqiptar Xhon Belushi

Cathy Evelyn Smith ka ndërruar jetë në moshën 73-vjeçare, si pasojë e një sëmundjeje të rëndë.

Ish e fejuara e aktorit me origjinë shqiptare, Xhon Belushi, ka ndërruar jetë në 18 gusht në banesën e saj në Kanada, por lajmi është bërë publik vetëm sot.

Smith është përgjegjëse për vdekjen e ish-të fejuarit të saj, Xhon Belushi, në vitin 1982. Në moshën 33-vjeçare, këngëtarja dhe kërcimtarja e njohur i injektoi gabimisht një dozë të fortë përzierjeje mes kokainës dhe heroinës, duke i shkaktuar vdekjen autorit.

Fillimisht u mendua se ai kishte vdekur aksidentalisht, duke konsumuar drogë, pasi Belushi njihej si përdorues droge. Por më pas u provua që atij i kishte injektuar një përziere të rrezikshme nga e fejuara e vet, gjë që më pas u provua edhe nga kjo e fundit.

Smith u dënua në atë kohë me 15 muaj burg, për vrasje të shkallës së dytë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...