E shtunë, 25 Shtator, 2021
8.5 C
Tirana

Ndarja nga jeta e të atit, Kostandin Xhuvani kërkon leje nga burgu

Kostandin Xhuvani i ka dërguar një letër Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, përmes së cilës kërkon leje për të marrë pjesë në varrimin e të atit. Regjisori Gjergj Xhuvani ndërroi jetë në moshën 56-vjeçare ditën e sotme në një spital në Romë, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë.

Kujtojmë që Kostandin Xhuvani është shpallur fajtor për vrasjen e katër personave në ngjarjen e 4 nëntorit 2014, në rrugën e Elbasanit në kryeqytet, ku mbetën të vrarë Enea Xhaji, Edison Jaho, Arbër Demiraj dhe Gianpaolo Azzolo.

Ndërkohë, ende nuk dihet nëse atij do t’i aprovohet kërkesa, për shkak të dënimit të tij.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...