E shtunë, 23 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

Gjergj Xhuvani

Luiza Xhuvani merr vendimin e papritur

Pak muaj nga ndarja nga jeta të bashkëshortit të saj, Gjergj Xhuvani, aktorja e dhjetra roleve Luiza Xhuvani mësohet se ka marrë vendimin ti...

Me pranga në duar, Konstandin Xhuvani përcjell babanë e tij për në banesën e fundit

Kostandin Xhuvani u la i lirë gjatë ditës së sotme për të të përcjellë për në banesën e fundit, babain e tij, kineastin e...

Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, miku i tij publikon foto nga filmi që po xhironte

Lajmi për ndarjen nga jeta të regjisorit të famshëm Gjergj Xhuvani, ditën e djeshme tronditi gjithë artin shqiptar teksa shumë figura të njohura shprehën...

Ndarja nga jeta e të atit, Kostandin Xhuvani kërkon leje nga burgu

Kostandin Xhuvani i ka dërguar një letër Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, përmes së cilës kërkon leje për të marrë pjesë në varrimin e të...

Presidenti Meta, mesazh ngushëllimi për regjisorin Gjergj Xhuvani

Presidenti i vendit Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili ndërroi jetë ditën e sotme në një...

Arti shqiptar në zi, ndërron jetë regjisori Gjergj Xhuvani

Ndahet nga jeta në moshën 56-vjeçare regjisori Gjergj Xhuvani. Prej kohësh, ai vuante nga një sëmundje e rëndë dhe kishte shkuar në një spital...

Të fundit

Barrierat tek “Pushimi i Shoferëve” në Lushnje, Braçe u del krah banorëve

Mëngjesin e sotëm, banorë të fshatrave në anë të autostradës Lushnje-Fier bllokuan rrugën në shenjë proteste, duke krijuar radhë kilometrike automjetesh. Ata kundërshtuan një...

A është e përgatitur bota për ndryshimin e klimës? Çfarë thonë ekspertët

Deri tani qeveritë dhe industria janë përqendruar fort në uljen e emetimeve të CO2 nga avionët, pasi sektori i aviacionit është përgjegjës për rreth...

Emërohet drejtori i ri i Tatimeve, ja kujt iu besua posti i rëndësishëm

Ceno Klosi është emëruar Drejtor i Përgjithshëm i Tatimeve. Ai zë vendin e Delina Ibrahimajt, pas emërimit të kësaj të fundit në krye të...

“Më do si motër, s’kam punë me ty”, Fifi revoltohet pas fjalëve të Granitit

Prej kohësh, Fifi ka shprehur hapur pëlqimin që ka për Granit Canën. Madje banorët e "Big Brother VIP", shpesh i kanë ngacmuar. Dyshimet vijonin...

‘Po vijmë kurvë’, prokurorja shqiptare përballet me kërcënimet me jetë në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj. Prokurorja e Komonuelthit të Qarkut Loudoun, Buta Biberaj,...