Kryesore

Ndarja nga jeta e regjisorit/ Rama: O Zot, u deshën minuta të tëra ta besoja lajmin


               Publikuar në : 19:39 - 14/08/19 user tir

Kryeministri Edi Rama ka reaguar së fundmi lidhur me vdekjen e regjisorit të mirënjohur Gjergj Xhuvani. Në një postim në rrjetin social Facebook, Rama shkruan se iu deshën disa minuta që ta besonte se ishte i vërtetë lajmi i vdekjes së Gjergjit.

Postimi i plotë i Ramës:

“O Zot! U deshën minuta të tëra ta besoja se ishte i vërtetë lajmi i humbjes së Gjergjit. Sa shumë gjëra për të thënë e sa pak fjalë mblidhen bashkë në këtë moment… Miku i shtrenjtë dhe i mirë qysh nga kohët më të vjetra, regjisori Gjergj Xhuvani, nuk i çeli më sytë, pasi mbrëmë përfundoi në Romë, filmin e tij të ri. S’kam fjalë…”

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT