Stil

Ndahet nga jeta aktori i famshëm turk


               Publikuar në : 19:46 - 14/01/20 M S

Aktori veteran siç e quajnë mediat turke, Recep Aktug, i cili u bë i njohur për publikun shqiptar falë rolit të Hilmiiut në telenovelën turke “Dashuri e ndaluar”, është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare.

Aktug vuante prej kohësh nga një sëmundje në mushkri, dhe lajmin e hidhur për ndarjen e parakohshme nga jeta e ka dhënë në Twitter vajza e tij Zaynep.

 

View this post on Instagram

 

RECEP AKTUĞ VEFAT ETMİŞTİR TÜM SEVENLERİNİN BAŞI SAĞOLSUN

A post shared by RECEP AKTUG (@recepaktug) on


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT