E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

“Nano solli të korruptuarit”, ish-ministri sulmon Ramën

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, shkruan në Facebook se të gjithë emrat e korruptuar europian që hynë në tregun tonë i solli Fatos Nano. Këtu ai i referohet se çfarë ka shprehur më herët kryeministri Rama.

Si për ironi të fatit, vijon më tej Manjani, qeverisja e “ndershme” e Ramës dhe e MJAFT-it, i zëvendësoi thuajse të gjitha këto emra të mëdhenj me offshore.

Statusi i plotë

“Përfundimisht të gjithë emrat e mëdha europiane që pranuan të hyjnë në tregun tonë, i solli Fatos Nano dhe qeverisja e tij e “korruptuar”. (Kështu e quante Rama dhe MJAFT asokohe)

Ndërsa sot qeverisja e “ndershme” e Ramës dhe e MJAFT-it i zëvendësoi thuajse të gjitha këto emra të mëdhenj me offshore (no names).

Firma fantazëm, pa fytyrë, pa sy, pa veshë e sidomos pa gojë. Vetëm me xhepa… Fiks siç i do koha e “ndershmërisë”!”, shkruan ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...