E premte, 23 Korrik, 2021
30.5 C
Tirana

Motrat binjake ekzekutohen në rrugë, pamjet transmetohen në rrjetet sociale

Motrat binjake, Amália Alves dhe Amanda Alves 18-vjeç, janë qëlluar për vdekje në anë të një rruge në Brazil. Ngjarja e rëndë ka ndodhur të mërkurën e kaluar në Ceará, Brazil. Autorët e dyshuar kanë regjistruar vrasjet, dhe i kanë transmetuar ato përmes një llogarie në Instagram.

Policia arrestoi Mateus Abreu, një djalë 17-vjeçar i cili shfaqet në video duke qëlluar dy motrat.

Amália dhe Amanda shihen secila të gjunjëzuara dhe duke mbajtur flokët, para se dikush ti qëllonte në pjesën e pasme të kokës.

Gazeta “Jornal de Brasília” raportoi se vrasjet ndodhën sepse motrat Alves ishin në dijeni të incidenteve që përfshinin një bandë trafiku droge.

Një adoleshent është arrestuar në verilindje të Brazilit, për vrasjen e motrave binjake. Viktimat 18-vjeçare, të identifikuara si Amália Alves dhe Amanda Alves, u gjetën pa shenja jete në anë të një rruge, prapa një kompleksi strehimi në Pacajus, Ceará, të mërkurën e kaluar në mëngjes, disa orë pasi u vranë.

Teksa autoritetet nuk kanë dhënë një motiv për ekzekutimet, gazeta “Jornal de Brasília” raportoi se motrat binjake u vranë sepse ishin në dijeni të incidenteve që përfshinin tregtarët lokalë të drogës.

Banorët e lagjes njoftuan policinë, pasi zbuluan kufomat në vendin ku u vranë. Amanda Alves la pas një vajzë tre-vjeçare. Amália Alves është nënë e një djali gjashtë muajsh.

Abreu u arrestua nga Policia Civile Ceará, të mërkurën vonë. Gazeta braziliane “Diario do Noreste” raportoi se adoleshenti i dyshuar kishte shtatë arrestime paraprake për armëmbajtje pa leje, vjedhje dhe lëndime trupore të qëllimshme në 2020 dhe këtë vit.

Burimi i lajmit: Dailymail. Përshtati: Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Parakalimi i Shqipërisë në ceremoninë e hapjes në Tokio

U mbajt sot, nga ora 13:00, ceremonia e hapjes së Lojërave Olimpike. Mes ekipeve olimpike, kanë parakaluar edhe shqiptarët në pistën e Lojërave Olimpike...

“Përndiqte të renë, i dhunoi të atin”, policia arreston 29-vjeçarin

Një 29-vjeçar është vënë në pranga, pas denoncimit të një 23-vjeçareje e cila është ankuar se është përndjekur dhe dhunuar fizikisht nga ky shtetas,...

Episodi/ Kielini kujton momentin me Del Pieron “aty kuptova ç’është Juventusi”

“Shoku i ekipit që më bëri të kuptoj se çfarë do të thotë Juventus ishte Del Piero. Kur fituam kampionatin në Serie B, ai...

Merkato/ Transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori? Guardiola do Harry Kane

Tuttomercato.web Bombë nga Anglia, në lidhje me të ardhmen e Harry Kane. Sipas The Sun, Manchester City ka Harry Kane në shënjestër dhe do t'i...

“Ishte lojë e njerkës”, gazetarja lexon LIVE sms-të e motrës së Eglantina Bucit

Vrasja e Eglantina Bucit është e mbuluar plot mister. Detajet deri diku kontradiktore, sjellin plot enigma lidhur me këtë ngjarje të rëndë. Eglantina Buci...