E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

“Jeta është e shkurtër”, 22-vjeçarja vdes në aksident pas postimit të fundit

Influencuesja Júlia Hennessy Cayuela ka ndërruar jetë në një aksident rrugor vetëm disa orë pasi postoi për ndjekësit e saj: “Jeta është e shkurtër, le të jemi të çmendur-unë, ti, Zoti dhe rruga. Ëndrrat e tua janë të miat”.

Julia Hennessy Cayuela, 22-vjeç, ishte duke udhëtuar me një motor së bashku me burrin e saj Daniel Cayuela të enjten, kur ata u përfshinë në një aksident ndërsa po udhëtonin në rrugën BR-277 në Sao Jose dos Pinhais në Brazilin jugor.

Daniel u plagos rëndë në aksident, dhe aktualisht ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Policia Federale e Autostradës tha se ata dyshojnë se një kamion po kalonte rrugën, kur çifti u përplas në anën e saj.

Në një postim të fundit në Instagram të ndarë me 329.000 ndjekësit e saj vetëm disa orë para përplasjes fatale, Julia shihet duke pozuar me Danielin përpara një tabele për Capao Bonito.

“Jeta është e shkurtër, le të çmendemi – Unë, ti, Zoti dhe rruga! Edhe ëndrrat e tua janë të miat @danielcayuela”, shkruante e ndjera.

Pas përplasjes, Julia u dërgua me urgjencë në spital në qytetin e Curitiba në gjendje kritike, para se të vdiste në kujdesin intensiv pak më vonë.

Të shtunën, Julia u varros në qytetin Belo Horizonte në shtetin Minas Gerais. Júlia Hennessy Cayuela, prej shtatë vitesh ishte një influencër.

Si për ironi të fatit, e ndjera kishte humbur babanë në një aksident me motor kur ajo ka qenë tre vjeç. Julia dhe Danieli ishin prej katër vitesh të martuar, dhe kishin pasion motoçiklizmin.

Ata postuan itinerare dhe fotografi nga udhëtimi i tyre rreth Brazilit jugor, në faqet e tyre të rrjeteve sociale, përfshirë ditën e aksidentit të tyre.

Lexo edhe :   Aksidenti/ Reagon Edi Rama: "Ngushëlime vëllazërore familjeve!"
Lexo edhe :   Aksidenti/ Reagon Edi Rama: "Ngushëlime vëllazërore familjeve!"

Plani i tyre për të udhëtuar nëpër shtetet e Sao Paulo, Parana dhe Santa Catarina u ndërpre nga përplasja tragjike.

Burimi i lajmit: Dailymail. Përshtati: Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...