E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Muzikë/ Vjen ‘Music Of The Spheres’, albumi i ri nga Coldplay

Vjen ‘Music Of The Spheres’ (Muzika e Sferave), albumi i ri nga Coldplay. Titulli i nëntë i grupit do të dalë në treg më 15 tetor. Prodhuar nga Max Martin, albumi u njoftua nga banda në Instagram me një shënim të shkruar me dorë.

Traileri i prezantimit kombinon një lloj udhëtimi të animuar kozmik nëpër planetët e universit, i njëjti që përfaqësohet në kopertinën e albumit, me fragmente të shkurtra të 12 këngëve që e përbëjnë atë.

Në postim ka edhe një element shtesë të lidhur me botën fantastiko-shkencore të bashkangjitur në frazën: ‘Everyone is an alien somewhere’ (gjithkush është një alien diku) dhe gjithashtu i referohet lëshimit, të premten e ardhshme, të një pjese nga albumi me titull ‘Coloratura’, ndjekur nga një ‘single’ i ri në shtator.

Majin e kaluar banda lëshoi ​​single-in ‘Higher Power’ (Fuqi më e lartë) – i pari i marrë nga ‘Music Of The Spheres’ – i cili tejkaloi 160 milion transmetime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...