E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Moti për nesër/ Reshje dhe shtrëngata në të gjithë vendin

Sot pasdite (e diel, dt. 27) priten reshje të dobëta në të gjithë vendin. Nesër (e hënë, dt. 28) priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Tiranë dhe Durrës, në qarqet Kukës, Dibër, Elbasan dhe Vlorë priten reshje mesatare. Ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta.
Në qarkun e Lezhës, reshjet do të arrijnë lokalisht deri shumë intensive. Në shumicën e qarqeve, reshjet do të shoqërohen me shtrëngata.
Shtrëngatat dhe intensiteti i lartë i reshjeve për momente të shkurtra mund të krijojnë vërshime të përkohëshme të ujit dhe përmbytje të lokaleve sidomos pranë përrenjve dhe lumenjve të vegjël dhe të mesëm. Ose në zonat urbane në varësi të sistemit të kanalizimeve kryesisht në qarqet Lezhë, Durrës dhe Tiranë.
TEMPERATURAT
Nesër (e hënë, dt. 28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 17 / 23°C
në vendet e ulëta: 16 / 22°C
në vendet malore: 11 / 20°C
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...

Koreja e Veriut zbulon raketën e re balistike (Video)

Koreja e Veriut zbuloi një lloj të ri të raketës balistike, që lëshohet nga nëndetësja, gjatë një parade ushtarake në Phenjan. Pamjet e medias shtetërore...

Hoteli më i mirë në Londër hap dyert për të trajtimin të infektuarve me Co*id

Hoteli më i mirë në periferi të Lodrës Croydon, normalisht do të ishte i mbushur me turistë, punëtorë ndërtimi jashtë qytetit dhe udhëtarë biznesi. Por,...