Moti i keq përfshiu vendin, ja si pritet të jetë moti nesër

Sot pasdite (e enjte, dt. 21) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet, por lokalisht mesatare në qarqet Berat, Korçë dhe Gjirokastër, të shoqëruara dhe me shtrëngata. Ndërsa nesër (e premte, dt. 22) nuk priten reshje.

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt. 22) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 24°C

në vendet e ulëta: 12 / 26°C

në vendet malore: 7 / 17 °C

ERA

Sot pasdite (e enjte, dt. 21) dhe nesër (e premte, dt. 22) pritet të fryjë e lehtë.