Aktualitet

Moti i keq në Tiranë, ikën energjia elektrike në disa zona


               Publikuar në : 20:44 - 29/01/20 M S

Moti i keq dhe reshjet e shumta në kryeqytet, kanë shkaktuar problematika të shumta, si përmbytje të disa akseve dhe ndërprerje të energjisë elektrike.

Zonat e “Komunës së Parisit”, Rruga “Muhamet Gjallesha”, “21 dhjetori”, “Rruga e Kavajës”, zona e “Liqenit Artificial” dhe Bulevardi “Bajram Curri”, janë pa energji elektrike, për shkak të avarive të krijuara në rrjetin energjetik nga shkreptimat dhe moti i keq që ka përfshirë kryeqytetin.

Ende nuk dihet se sa kohë do të zgjasë ndërprerja e energjisë.

 

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT