E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Mot i paqëndrueshëm për nesër, reshje shiu dhe shtrëngata

Sot pasdite (e martë, dt. 04) priten reshje të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës dhe Lezhë. Nesër (e mërkurë, dt. 05), priten reshje intensive në qarqet Shkodër, Lezhë, Durrës, Tiranë dhe Fier, ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta deri mesatare.

Reshjet do të shoqërohen me shtrëngata në shumicën e qarqeve. Ato mund të bien në formë breshëri dhe të shoqërohen me erë të fortë.

Reshjet e shiut dhe breshëri të shoqëruara me erë dhe me shtrëngata, do të prekin disa nga zonat e vendit. Shtrëngatat dhe intensiteti i lartë i reshjeve, per momente të shkurtra mund të krijojë probleme të ndryshme si edhe vërshime të ujit sidomos në zonat kodrinore ose ato urbane, në varësi të sistemit të kanalizimeve. Shtrëngatat do të jenë të shoqëruara dhe me shkarkesa elektrike në këto zona.

TEMPERATURAT
Nesër (e mërkurë, dt. 05) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 27°C
në vendet e ulëta: 21 / 25°C
në vendet malore: 16 / 29°C

ERA
Sot pasdite (e martë, dt. 04) dhe nesër (e mërkurë, dt. 05), era pritet të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...