E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

“Mos rrini në kafe”, Basha me porosi të forta për grupin e Kryesisë  

Kryedemokrati Lulzim Basha ka mbledhur sot grupin e ish-deputetëve dhe Kryesinë e Partisë Demokratike.

Në mbledhjen me dyer të mbyllura, Basha ka kërkuar angazhim në zona të caktuara dhe funksionim të grupeve të gatshme.

Po ashtu, ish-deputeti ka kërkuar që të zhvillohen mbledhje javore të të gjitha degëve dhe përgatitje për protestat.

Këto të fundit do të zhvillohen sa herë që të mblidhet Kuvendi, ndërsa PD po mendon për zhvillimin e protestave edhe në rrethe.

“Duhet të jeni në ballë të protestës. Mos rrini në kafe por zbrisni në terren dhe takoni qytetarët”,– mësohet të ketë thënë Basha ndër të tjera para ish-deputetëve dhe anëtarëve të Kryesisë së PD.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...