E martë, 30 Nëntor, 2021
8.5 C
Tirana

Duka i ‘vë syrin’ një tjetër italiani, në skenë një emër i ri pas Rejas

Presidenti i FSHF-së, Armando Duka ka ndërprerë bisedimet me Rejan pasi italiani duket se nuk ka rënë dakord për detajet e kontratës, duke marrë shumë kohë. E teksa Kombëtarja Shqiptare është pa një trajner, Duka duket se i ka vënë syrin një tjetër italiani.

Bëhet fjalë për Gigi De Canio, ish-trajner i Napolit, Lazios, QPR e shumë ekipeve të tjera. Madje, Duka ka biseduar me të edhe para se Panucci të pranonte ofertën, ndërsa tashmë bisedimet janë hapur sërish me largimin e këtij të fundit.

61-vjeçari aktualisht është pa një skuadër pasi për herë të fundit ishte nën drejtimin e Ternana, skuadër ku u shkarkua në janar.

Për ironi të fatit edhe Panucci erdhi në stolin e Kombëtares pasi u shkarkua nga Ternana.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...