“Mos rrini me mendjen se ka kaluar”/ Apeli i Ramës nga Vora për qytetarët

Kryeministri Edi Rama ishte sot i pranishëm në Marikaj të Vorës, ku ka nisur puna për ndërtimin e dy shkollave nëntëvjeçare.

Gjatë inspektimit, Rama u kujtoi punëtorëve që të ruajnë distancën sociale si dhe i bëri apel qytetarëve të ruhen pasi virusi nuk ka ikur, por është ende i rrezikshëm.

Rama: Të mos afrohemi se…

Qytetari: Më duket se ka kaluar gjithçka.

Rama: Jo nuk ka kaluar gjithçka mos rrini me mendjen se ka kaluar, duhet me u rujt,
jo me dhënë dorën se është e rrezikshme.

Postimi i plotë:

Vazhdon çelja e kantiereve të Rindërtimit nga themelet të 129 shkollave, të cilat do të rilindin me standarde arkitektonike e arsimore shembullore, në përputhje me standartet evropiane, mbi rrënojat e ngrehinave të shëmtuara e të degraduara që shkatërroi tërmeti🇦🇱🇪🇺

Së shpejti edhe kantieri i Rindërtimit të lagjes së re në qendër të Vorës🙂