Mos harroni çadrat, nesër reshje shiu në të gjithë vendin

Sot pasdite (e martë, dt. 28) nuk priten reshje. Nesër (e mërkurë, dt. 29) priten reshje në të gjithë qarqet.

Reshjet pritet të jenë mesatare në qarqet Shkodër, Lezhë, Tiranë, Korçë. Deri në mesatare në qarqet Dibër, Berat, Vlorë, Gjirokastër, dhe të dobëta në qarqet e tjerë.

TEMPERATURAT
Nesër (e mërkurë, dt. 29) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 14/ 20°C
në vendet e ulëta: 12 / 22°C
në vendet malore: 8 / 16 °C

ERA
Sot pasdite (e martë, dt. 28) dhe nesër (e mërkurë, dt. 29), era pritet të fryjë e lehtë dhe mesatare, për momente të shkurtra kohore deri e fortë, veçanërisht në pjesën jugperëndimore të territorit.