E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Mos e besoni po deshët/260 kg dinamit, por ndërtesa mbeti në këmbë (VIDEO)

Një tentativë e dështuar ishte ajo me një ndërtese shumëkatëshe, ku pavarësisht vendosjes së 260 kilogram dinamit, nuk pësoi asnjë dëmtim.

Një rast i rrallë ka ndodhur dje në Bursa të Turqisë. Siç raporton BBC, autoritetet lokale kishin vendosur shkatërrimin me shpërthim të kontrolluar të një ndërtese shumëkatëshe në periferi të qytetit.

Ndryshe nga çfarë ishte hamendësuar se godina do të kishte rënë, ndodhi që nuk u shemb me shpërthimin e parë. Inxhinierët tentuan sërish duke vendosur një sasi prej 260 kilogram dinamit, por ndërtesa mbeti në këmbë edhe në tentativën e dytë.

Pasi dështuan, inxhinierët vendosën që të rimerrnin inisiativën një ditë tjetër. Por të nesërmen panë që ndërtesa ishte shembur vetë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krimbat

Nga Edmond Tupe Nuk ka pikë dyshimi se krimbat ei krimit kanë hyrë tashmë thellë në trungun e krupshëm të shtetit shterpë shqiptar duke e...

Filmi “Pa vend” dërgon Kosovën në Kanë. A mund ta fitojë “Palmën e Artë”?

Me shumë pak përkrahje nga institucionet e Kosovës, por me një punë dhe vullnet të madh, filmi “Pa vend”, i regjisorit Samir Karahoda do...

Euro 2020/ Itali-Uells, 18:00, Mançini me rrotacion, Verrati pritet titullar

Dy fitore në Romë rezultuan në kualifikimin e Italisë si dhe zgjatjen e serisë së tyre të fitoreve rradhazi në dhjetë, ndërsa sonte mund...

Si shkoi realisht samiti Bajden-Putin?

Nga Francesca Salvatore Takimi i së mërkurës midis Xho Bajden dhe Vladimir Putinit ishte shumë i kujdesshëm. Megjithëse ka nga ata si Metju Rojanskit, drejtor...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 20 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: Mançini, je të gjithë ne! Rotacion tek kombëtarja, nga Beloti tek Verrati Corriere dello Sport: Soliditet axurr, Italia tashmë e kualifikuar:...