E enjte, 14 Tetor, 2021
12.6 C
Tirana

Moderatorja e njohur largohet në mes të emisionit, ja kush e zevendëson

Dy prezantueset e njohura, Rudina Dembacaj dhe Xhesi Muçaj kanë plotësuar kornizën e emisionit “2 Botë” . Gjatë këtyre puntatave kemi parë 12 konkurentë të cilët kanë sjellë lojëra të ndryshme, të qeshura, duke na larguar nga realiteti politik. Në kohë kur u duk se gjithçka po shkonte mirë, një lëvizje vjen nga moderatoret.

Udhëtimit të prezantueses Xhesi Muçaj në këtë emision i ka ardhur fundi. Ka qenë vetë producenti i emisionit, Pietro Zaniboni, i ftuar në emisionin “Ditë e Re” mëngjesin e sotëm i cili ka dhënë këtë lajm.

“Unë falenderoj Xhesika Muçaj, e falenderoj për profesionalizmin dhe buzëqeshjen. Ne kemi një linjë programi që na kushtëzon si autorë, që të kemi një dinamizëm absolut. Ne kemi thënë, më saktë znj. Rudina se konkurentët nuk do të pësonin eleminime dhe që personat e vetëm që mund të ndryshoheshin ishin vetë prezantueset.

Jo për mungesë meritash, por sepse formati herë pas here parashikon ndryshime.  Gjithçka që nuk i përshtatet linjës të projektit, ne natyrisht gjatë rrugës mundohemi ta mbushim”, thotë Pietro.

Ai njofoi ndër të tjera se Rudinës pritet ti bashkohet në prezantimin e emisionit modelja e njohur Xhensila Pere.

“Do të kemi zonjushën Xhensila Pere, e cila ishte e ftuara jonë në puntatën e dytë”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...