E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Mjeku humbi betejën me pandeminë, Manastirliu lëshon thirrjen e fortë

Më të lexuarat

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka bërë një thirrje të fortë, pas ndarjes nga jeta të mjekut të njohur Arjan Pushi. Teksa e demostron me anë të fotove, ministrja thotë se njekët dhe infermierët mbeten aseti ynë më i çmuar, në vijën e parë të përballjes me koronavirusin. Manastirliu kërkon që ne të gjithë bashkë, të kufizojmë përhapjen e COVID-19, duke respektuar rregullat e thjesha të higjienës, vendosjen e maskës dhe distancimin fizik.

Statusi

“Mjekët dhe infermierët, aseti ynë më i çmuar janë sot e gjithë ditën në vijën e parë të përballjes me #COVID19. Jo vetëm në spitalin infektiv, por kudo ku ata shërbejnë, nga qendrat shëndetësore në spitale, #vijojnë të jenë të pajisur me mjetet e mbrojtjes personale, si ditën e parë të epidemisë, duke ofruar shërbime për çdo qytetar në nevojë, me rihapjen e sistemit shëndetësor.
T’i ndihmojmë të gjithë bashkë, të kufizojmë përhapjen e #COVID19, duke respektuar rregullat e thjesha të higjienës, vendosjen e maskës dhe distancimin fizik!
#TëMbrojmëSisteminShëndetësor
Bashkë kundër 🤜#COVID19🤛”.

Mjeku Arjan Pushi ndërroi jetë pasi disa ditësh “betejë” me pandeminë e koronavirusit. Kolegët e tij e konfirmuan lajmin që dje, por u mohua nga vetë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Lajmin për ndarjen e tij nga jeta u konfirmua vetëm paraditen e sotme.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U burgos për lajme të rreme, gazetari infektohet me koronavirus në qeli dhe ndërron jetë

Gazetari egjiptian, Mohamed Monir ka ndërruar jetë pasi u infektua me koronavirus në qelitë e paraburgimit. Monir u arrestua muajin e kaluar, pasi u shfaq...

“Hapat e ardhshëm për negociatat”/ Varhely takon kryenegociatorin e Shqipërisë

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi ka zhvilluar sot një takim me kryenegociatorin e Shqipërisë, Zef Mazi. Përmes një postimi në “Twitter”, Varheleyi shprehet...

OFL i dërgon formularin 4 personazheve të njohura në Shkodër

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) i ka dërguar formularin për deklarimin e pasurisë katër personazheve të njohur në Shkodër. Bëhet me dije se formularin e...

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...