E martë, 27 Korrik, 2021
35.5 C
Tirana

Mister/ Zhduket helikopteri me 7 persona në bord, mes tyre 2 fëmijë (Video)

Një helikopter me 7 persona në bord, i cili po kthehej nga një turne në brigjet e Napalit të Kauai në Hawaii, është shpallur i zhdukur që prej të enjtes.

Një pilot dhe gjashtë pasagjerë ishin brenda në helikopter. Dy prej pasagjerëve dyshohet se janë fëmijë.

Rojet bregdetare janë në kërkim të helikopterit, për të cilin thuhet se nuk ka asnjë lajm se ku mund të jetë apo se çfarë mund të ketë ndodhur. Ata kanë nisur menjëherë kërkimet me një helikopter MH-65 Dolphin dhe me varka shpëtimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Libri, si ndikon në shëndetin e fëmijëve

Gërdeci/ Kreu i SPAK: Çështjes së Mediut do t’i shkojmë deri në fund

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë për Korrupsionin dhe Krimin e organizuar rrëzoi sot kërkesën e Prokurorisë së posaçme, SPAK, për...

Nostalgji futbolli/ Valdano: “Raùl mund të përmblidhet në dy koncepte…”

Jorge Valdano për Raul Gonzalez Blanco: "Një ditë para debutimit të tij, unë i bëra një pyetje për ta provuar, kështu i thashë: 'Po mendoj...

Vrau shokun e tij, Apeli ndryshon masën e sigurisë për Marjus Demën

Gjykata e Apelit ka ndryshuar masën e sigurisë për Marjus Demën, i cili vrau shokun e tij Mehmet Qamën, disa muaj më parë, në...

Merkato/ Atletiko do të shesë 3 lojtarë për Lautarton e Interit

Interi po ndërton sezonin e ri me Simone Inzaghin, me shpresën dhe qëllimin për të mos hequr dorë nga ndonjë lojtar tjetër i shkëlqyeshëm...

I shpëtoi aksionit të policisë, arrestohet drejtuesi i ”Benzit”

Policia ka bërë të mundur arrestimin e shoferit të automjetit tip ''Benz'', i cili nuk iu bind urdhrin të efektivëve për t'u ndaluar, pasi...