E hënë, 6 Dhjetor, 2021
8.5 C
Tirana

Mësohet identiteti i 9 viktimave që ndodheshin në helikopterin e Kobe Bryant

Zbulohen detaje të reja në lidhje me aksidentin me helikopter që la të vdekur basketbollistin 41-vjeçar.

Mësohet se policia e Los Angeles kishte bërë thirrje që të mos zhvilloheshin fluturime, për shkak të mjegullës që kishte mbuluar vendin. Por pavarësisht këtyre paralajmërimeve, helikopteri i Bryant u ngrit për fluturim duke u rrëzuar pak më vonë në një kodër në Calabasas, California.

Helikopteri u përfshi nga flakët menjëherë pas momentit të rrëzimit. Bashkë me të ishte edhe vajza e tij 13-vjeçare Gianna dhe 7 persona të tjerë. Të dhënat e fluturimit tregojnë se helikopteri u ndesh me disa probleme në zonën sipër Kopshtit Zoologjik në Los Angeles, ndërsa materiali audio nga kontrolli i trafikut ajror tregon se gjendja e helikopterit vetëm po përkeqësohej, deri në momentin që u rrëzua.

“Situata e motit nuk i përmbushte as kushtet minimale për fluturim”, tha zëdhënësi i departamentit të Policisë së Los Angeles.

Në mes të 9 viktimave ishte edhe piloti Ara Zobayan, një trajner basketbolli në Orange County College, gruaja e tij Keri dhe vajza Alyssa. Gjithashtu në këtë aksident mbeti e vdekur edhe trajnerja e basketbollit për vajzat, Christina Mauser.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...