E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Mesi humb rastin e pastër para porte, video bën xhiron në internet

Lionel Mesi është një nga lojtarët më të mirë në botë, ndoshta edhe më i miri, dhe jemi mësuar ta shikojmë vrastar para porte, ku shpesh herë ka shënuar edhe nga pozicione thuajse të pamundur.

Megjithatë i ndodh edhe argjentinasit që të humbasë raste të pastra shënimi. Ditën e djeshme, Barcelona ka mposhtur me rezultatin 1-0 Hueskan në transfertë, falë një goli të shënuar nga Frenki De Jong.

Para golit të shënuar, vëmendjen e të gjithëve e tërhoqi pikërisht Mesi, me një rast të humbur. Në minutën e 9’, “Pleshti” merr një top të shkëlqyer në zonë, ku shfaqet përballë portës, por gjuajtja e tij lë shumë për të dëshiruar, teksa shkon jashtë duke mos sjellë aspak rrezik.

Kaq ka mjaftuar që video me rastin e humbur nga Mesi të nisë të qarkullojë në internet me shpejtësi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...