E hënë, 26 Korrik, 2021
20.5 C
Tirana

Mesfushori i preferuar i Panuccit shkëlqen në Danimarkë

Lojtari i kombëtares shqiptare, Ylber Ramadani ka zhvilluar një ndeshje perfekte në ekipin e tij danez, ku me fitoren kanë arritur të marrin edhe kryesimin e kampionatit. Mesfushori Ramadani është aktivizuar për 90’ minuta në përballjen Vejle-Esbjerg, të fituar me rezultat 1-0 në transfertë.

Ramadani bëri një paraqitje shumë të mirë në takimin e djeshëm , madje ai është shpallur dhe lojtari më i mirë i ndeshjes. Mediat daneze e kanë vlerësuar  me notën 6 Ramadanin, duke e cilësuar si më të mirin e takimit. Me fitoren e djeshme, Vejle ka marrë vendin e parë në kampionat. Kujtojmë, që Ramadani u transferua në Danimarkë nga ekipi i Partizanit, vitin e kaluar.Ylber Ramadani është grumbulluar në Kombëtare nga Panucci dhe duket që ka një admirim të madh nga italiani, pasi që në ndeshje të parë e ka inkuadruar në formacionin startues. Nëse ish-lojtari i Partizani luan në nivele të tilla atëherë ai do ta ketë të sigurt vendin në kombëtaren kuqezi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kroaci/ Albin Kurti viziton të plagosurit, nesër Kosova në ditë zie

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti vizitoi në spital, të plagosurit nga aksidenti tragjik i mëngjesit të kësaj të diele. Në deklaratën për mediat, ai...

Më e fortë PD-ja pas Kuvendit, por më e vogël elektoralisht…

Nga Eduard Zaloshnja Pak pikëpyetje kishte para kuvendit të PD-së se ç’do të ndodhte me propozimet e rivalëve të Bashës për ndryshimet rrënjësore në statutin...

Golem/ Shpëtohen nga mbytja dy vajza, pushuesit shmangin tragjedinë

Dy vajza të moshave 10 dhe 17 vjeç, nga Elbasani, u shpëtuan nga mbytja sot në plazhin e Golemit. Ndërhyrja e Policisë, pushuesve dhe mjekëve...

Fauci: doza e tretë e vaksinës e nevojshme për një kategori të caktuar

VOA/Anthony Fauci, zyrtari më i lartë amerikan për sëmundjet infektive,tha të dielën se amerikanët që e kanë sistemin e imunitetit të dëmtuar mund të...

Ballkanizmi i ambasadorëve të perëndimit

Nga Andi Bushati Ambasadorët kryesorë të perëndimit në Tiranë janë bërë sot protagonistë të një parade turpi që reket tu’a shesë shqiptarëve sapunin për djathë....