E hënë, 26 Korrik, 2021
34.5 C
Tirana

E majta e Marcelos nga jashtë zone “shokon” bavarezët (Video)

Real Madrid ka barazuar në “Allianz Arena” me një gol spektakolarë të shënuar nga braziliani Marcelo. Goli ka ardhur në minutat e fundit të pjesë së parë ku Bayerni po dominonte dhe po krijonte mjaft raste të rrezikshme. Por një top i kthyer në zonën e bavarezëve nga Carvayal gjenë Marcelon në kufij të zonës dhe e majta e tij e fuqishme ndalet në rrjetë.

Ndërsa Bayerni kaloi në avantazh pas një kundërsulmi, ku James Rodriguez jep një pasim perfekt për Kimmich dhe ky i fundit mposht me shumë klas portierin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një pasuri e vogël që provokon dhe turpëron të mëdhatë e paligjshme

Nga Preç Zogaj Agjencia kundër Korrupsionit në Kosovë publikoi para pak kohësh deklaratën e pasurisë së Kryeministrit Albin Kurti për vitin 2020. Gjithsej 529 euro...

Tokio/ 13 vjeçarja japoneze fiton medaljen e arit në ‘skateboard’ për femra

Ari i parë olimpik në ‘skateboard’ për femra iu dha 13-vjeçaries japoneze Momiji Nishiya në eventin në dëborë në Ariake Sports Park. Nishiya shënoi 15.26...

Gjykata e Lartë me 8 anëtarë, Meta firmos dekretin për gjyqtarin Artur Kalaja

Nga dita e sotme, Gjykata e Lartë përbëhet nga 8 anëtarë. Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka firmosur dekretin për emërimin e gjyqtarit Artur...

Merkato/ Juventusi do lojtarin e Junajtidit, vlen 50 milion

Juventusi ka nevojë për një sulmues, pavarësisht se çfarë do të ndodhë me Kristiano Ronaldon, prandaj vëmendja kthehet te flaka e vjetër, tek një...

Drejt vaksinimit të detyrueshëm? Çfarë vendimi është marrë për shkollat

Në konferencën për shtyp të Komitetit Teknik të Ekspertëve, Zv.ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli, ka dhënë komentin e saj se si mund të procedohet...