E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Mbërrijnë në Rinas 8190 vaksina nga Pfizer

8190 vaksina të tjera anti COVID të Pfizer kanë mbërritur mbrëmjen e sotme në aeroportin e Rinasit.

Lajmin e ka bërë me dije kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjete sociale.

”8190 vaksina të tjera Pfizer mbrritën sonte, teksa vaksinimi vazhdon me ritëm të lartë #ShqipëriaBuzëqesh”, shkruan Rama.

Ndërsa aktorët politikë janë të fokusuar te numërimi i votave duke bërë herë reagime entuziaste e herë akuza, Rama ka preferuar të qëndrojë në heshtje në orët e fundit sa i përket procesit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Mbreti i Instagr*mit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lu*ta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...