E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Mashtronte qytetarët me bileta të falsifikuara, pranga 32-vjeçares

Një 32 vjeçare është ndaluar nga blutë e Durrësit, pasi ishte shpallur në kërkim për “Mashtrim”. Bëhet fjalë për shtetasen me inicialet E.B., 32-vjeçe, e cila ishte shpallur në kërkim, pasi akuzohet për veprën penale të mashtrimit. Kjo shtetase ka mashtruar dy shtetas, duke ju shitur bileta të falsifikuara të një agjencie turistike.

“Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, Specialistët Kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore Durrës, pas informacioneve të siguruara në rrugë operative, në lagjen nr 6 në Durrës bënë të mundur ndalimin e shtetases E.B., 32 vjeçe, banuese në Durrës”, thanë blutë e qytetit bregdetar.

“Ajo ishte shpallur në kërkim, e dyshuar për veprën penale të mashtrimit.

Kjo shtetase ka mashtruar dy shtetas, duke ju shitur bileta të falsifikuara të një agjencie turistike.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme”.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...