E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Manjani: 2019 ishte një vit i keq politik, i hapëm rrugën budallait

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani mbrëmjen e sotme ishte i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”, prej ku theksoi se 2019-ta ishte një vit i keq politik.

“Edi Rama ka dështuar në zgjedhjet lokale të vitit 2019-të. Ata nuk ishin zgjedhje, por pisllëk. Ata ishin demonstrim force personale dhe idiote. Na janë bërë zgjedhjet makth. I bëri Kosova, Serbia, Maqedonia etj. Ne e kemi makth. 2019 ishte një vit i keq politik.

PS ka qenë dikur partia më demokratike, ndërsa sot është katandisur në mono-parti. Nuk flasim dot as për reformë, as për Kushtetutë, asgjë. Ky është skandal. I kemi hapur rrugën budallait”, deklaroi Manjani.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...