E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Rama niset nesër në Itali, arsyeja pse do të takohet me Conten

Kryeministri Edi Rama do të vizitojë ditën e nesërme Italinë, ku do të zhvillojë një takim me homologun e tij Giuseppe Conte .

Bëhet me dije se kreu i qeverisë do të qëndrojë në Romë, ndërsa takimi do të zhvillohet në orën 10:30.

Tashmë si kryesues i presidencës së OSBE, turi i vizitave të Ramës duket se do të jetë goxha i ngjeshur përgjatë 2020. Shefi i qeverisë shqiptare sapo u kthye nga një vizitë dy ditore në Ukrainë.

Deri më tani nuk janë parashikuar as deklarata për median e as konferencë e përbashkët shtypi mes dy liderëve.

Por nga burimet konfidenciale bëhet me dije se Rama ndodhet në Rome për të lobuar dhe për t’u siguruar se Conte, Macron e Merkel do të jenë të pranishëm në Konferencën e Donatorëve për tërmetin e organizuar nga BE në Bruksel.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...