E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

Manchester City merr lajmin e shumëpritur nga CAS

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv (CAS) ka marrë një vendim lidhur me përjashtimin dy-vjeçar dhe gjobën që Manchester City kishte marrë nga UEFA.

Bëhet me dije se klubi anglez është falur nga akuzat për parregullsi në FFP (Fair-play financiar). Klubi do të mund të garojë rregullisht në ‘Champions League’ sezonin e ardhshëm, kompeticion në të cilin kualifikohet si nënkampion i ‘Premier League’.

Sa i përket gjobës, ajo nuk është hequr totalisht, por është ulur nga 30, në 10 milionë euro.

Ky lajm sjell mjaft trishtim te klubet e tjera angleze Chelsea, Leicester City, Manchester United dhe Wolves. Këta klube po garojnë për t’u kualifikuar në ‘Champions League’ dhe tani duhet të luftojnë vetëm për vendet e treta dhe të katërta.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...

Aksidenti tragjik te Rruga e Kombit, dalin fotot e 4 viktimave

Katër anëtarë të familjes Avdiaj nga Kosova, por me qëndrim në Zvicër, humbën jetën tragjikisht mbrëmjen e 14 janarit, pas një aksidenti në Rrugën...

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të Bidenit

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...

Izrael: Morën vaksinën Pfizer, 13 persona pësojnë paralizë në fytyrë

13 persona në Izrael kanë përjetuar paralizë të lehtë të fytyrës si efekt anësor pas marrjes së vaksinës kundër Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë...