E hënë, 26 Tetor, 2020
14 C
Tirana

Manastirliu me maskë në rrugët e Tiranës: Ta bëjmë zakon të përhershëm

Më të lexuarat

Ish-kryebashkiaku i Lezhës: Si e refuzova ofertën joshëse për inceneratorët

Ish-kryetari i Bashkisë së Lezhës, Viktor Tushaj shprehet kundër qasjes së qeverisë shqiptare për të zgjidhur problemin e mbetjeve përmes inceneratorëve. Ai solli përvojën e...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Vdes njeriu më i pasur në Korenë e Jugut, lideri i Samsung

Lideri i kompanisë Samsung, Lee Kun-Hee ka humbur jetën në moshën 78 vjeçare. Ai është personi që ka transformuar biznesin e vogël të themeluar nga...

Video bëhet virale/Kamerat kapin momentin kur Melania i shtyn dorën Presidentit

Tashmë publiku duket se është mësuar me momentet e sikletshme ndërmjet Donald Trump dhe Melania Trump. Të shumta kanë qenë rastet kur Zonja e Parë...

Prangosen dy persona në Rinas, tentuan të korruptonin punonjësin e Rinasit

Dy shqiptarë janë nisur drejt Rinasit dhe kanë tentuar që të korruptojnë punonjësit, por nuk ia ka dalë mbanë. Një prej tyre i ka dhënë...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu Ministrja e Shëndetësisë  ka nisur të zbatojë urdhrin e qeverisë për të vendosur maskën me detyrim.

Përmes një video në Facebook, Manastirliu ka dhënë për të gjithë mesazhin e mbajtjes së maskës në të gjitha ambientet, si një mundësi për të ulur infektimet.

Ogerta Manastirliu: “Mbajta e maskës kudo jashtë shtëpisë do të jetë një detyri  i ri dhe një përgjegjësi e shtuar për ne duke nisur nga dita e enjte. Askush nuk na pengon që sot ta bëjmë pjesë të garderobës dhe zakon të përhershëm tonin. Ne kemi mundësi të mbrohemi, të ulim infektimet. Përse duhet të sëmuremi, përse duhet ta çojmë dëm sakrificën e bërë pak muaj më parë, sakrificën e mjekëve dhe infermierëve tanë që po i shërbejnë pacientëve natë e ditë në spitale. Ajo që duam është të frenojmë virusin.”

Duke nisur nga data 15 tetor, mbajtja e maskës në çdo ambient jashtë shtëpisë do të jetë e detyrueshme.

COVID19

😷Ta bëjmë maskën zakonin tonë të përditshëm për të frenuar përhapjen e koronavirusit të rrezikshëm!#KujdesuniPërShëndetin

Publiée par Ogerta Manastirliu sur Dimanche 11 octobre 2020

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Zbulim i madh nga NASA: Në Hënë ka ujë

NASA dhe shkencëtarët në SHBA, dhanë një njoftim të rëndësishëm lidhur me zbulimin e ujit në anën e dukshme të Hënës. Shkencëtarët vlerësojnë se në...

Rudina Hajdari publikon foto nga zyrat e reja të partisë së saj

Deputetja, Rudina Hajdani ka publikuar një foto nga zyra e re e partisë së saj. Hajdari shkruan në rrjetet sociale se ky projekt i ri...

Gaboi me menaxhimin e Covid-19 gjatë verës, tani Evropa po vuan pasojat

Nga Max Colchester & Jason Douglas “The Wall Street Journal” Në betejën kundër Covid-19, Evropa po shikon që ka lënë pas një verë të shanseve...

‘Në 25 prill kundër Ramës’, Mediu: Ta rikthejmë Shqipërinë në rrugën evropiane

Partia Republikane mblodhi drejtuesit e degëve në kuadër të përgatitjes për zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit. Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu kërkoi përfundimin sa...

Ministri i Jashtëm grek zbulon marrëveshjen e ‘fshehtë’ me kryeministrin Rama

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka bërë një deklaratë lidhur me çështjen e kufirit detar me Shqipërinë. Gjatë një interviste për “Real News”,...