E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Zgjedhjet e 25 prillit, drejtuesit politikë të qarqeve raportojnë te Rama

Pas Asamblesë së PS, kryeministri Edi Rama do të mbledhë në selinë e partisë, drejtuesit politikë të qarqeve.

Këto takime janë të përjavshme dhe zhvillohen në kuadër të përgatitjes së fushatës për zgjedhjet e 25 prillit.

Përveç zgjedhjeve, organizimi, marrja e një feedback-u nga elektorati dhe intensifikimi i punës do të jenë në fokus të takimit.

Drejtuesit politikë të qarqeve do të paraqesin raportet e punës në terren.

Kryeministri Rama ka paralajmëruar shkarkime për drejtorët që nuk kanë performancë dhe nuk përmbushin objektivat.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...