E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
1 C
Tirana

Maliqi akuza Ramës: Turi yt elektoral, si përralla e Ali Babës me 40 hajdutë

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Deputeti, Lefter Maliqi ka shpërthyer në akuza pasi Kryeministri Edi Rama mbajti takimin e radhës në kuadër të prezantimit të platformës ‘Deputeti që duam’ në Fier.

Maliqi e quan të pakonceptueshme se si bën fushatë një Kryeministër që ‘i ka pirë gjakun’ shqiptarëve dhe Shqipërisë.

Ai e krahason ligjëratën e premtimeve të kryeministrit me përrallat e Ali Babës me 40 hajdutë.

Deputeti sulmon Ramën për faktin se ngaqë nuk ka më ç’tu thotë shqiptarëve, merret me retorikë boshe, duke përmendur emrat e krerëve të Opozitës, apo edhe Presidentit.

Postimi i Maliqit në Facebook

Njeriu me shtatin pyll e mendjen fyell, po i tregon shqiptarëve përrallat e Ali Babës me 40 hajdutë…

Të dashur shqiptarë!

Është e pakonceptueshme, se si ka fytyrë një njeri që pas 8 vitesh ia piu gjakun këtij Populli dhe këtij vendi, dhe sot, në kulmin e pandemisë, bën fushatë premtimesh dhe lavdërimesh në mes të Fierit.

Çfarë po kërkon më ky Kryemafioz?!

Vërtet është kaq i sëmurë psikik, apo është i detyruar sepse bandat dhe oligarkët e kanë kapur prej veshi?!

Ligjërata e tij në turin teatral ‘Deputeti që duam’, është si përrallat e Ali Babës me 40 hajdutë.

Kurseja shqiptarëve të paktën titullin e turit o njeri, se le nam.

Të kanë rënë tjergullat dhe të është zbuluar çatia, po të përmbytet shtëpia ‘publike’ e Rilindjes.

Propagandë, falsitet, hipokrizi, djallëzi, imoralitet, kriminalitet, korrupsion, shpopullim, varfërim, skandale, mashtrime, etj. etj., sepse listën e të zezave e ke shumë të gjatë, ashtu siç je edhe vetë, por në variantin ‘Shtati pyll e mendja fyell’.

Nuk di më çfarë t’u premtosh shqiptarëve, jo se i ke realizuar, por sepse nuk ke mbajtur asnjë, dhe t’ja përsërishësh është turp kaluar turpeve, dhe çfarë bën në turet e tua teatrale, flet vetëm për Lulin, Monën, Ilirin, Saliun…

Sa poshtë ke rënë o njeri i gjatë, se ju të gjatët rënien e keni edhe më të dhimbshme.

Përse e do mandatin e tretë o Kryediktator i Rilindjes?!

Se Shqipërisë nuk i ke lënë më gjë për t’i marrë, apo ka akoma jetë njerëzish për të marrë?!

Çfarë punësh do mbarosh o i Zi, ku ishe 8 vjet që as i nise, e jo më ti bitisje?!

Je shndërruar në klloun, me të cilin do ishte mirë të qeshnin, por shqiptarët qajnë dhe ndjejnë neveri kur të shohin.

 

Lexo edhe :   Bien poshtë akuzat, Gjykata e Stambollit nxjerr të pastër Sinan Idrizin
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të dashur mjekë!Basha po ju mbron, siç do të mbrohej po të ishte në vendin tuaj

Nga: Mero Baze Një kolege e zyrës së Lulzim Bashës në zyrat e UNMIK në Kosovë, më pati treguar një detaj interesant nga puna e...

Mbante armë me silenciator në banesë, pranga 65-vjeçarit të rrezikshëm

Uniformat blu kanë vënë në pranga 65-vjeçar, i cili mbante armë zjarri me silenciator në banesë. Shtetasi me inicialet O.I., rezulton me precedent të...

Edi Manushi flet pasi u infektua me Covid-19 (VIDEO)

Moderatori Edi Manushi është infektuar nga Covid-19. Ai ka realizuar një lidhje me Skype për emisionin “Ftesë në 5”, ku ka zbardhur më shumë...

“Kërkoi tepsi e timon”, Maliqi: Rama është çmendur nga braktisja e socialistëve

Deputeti Lefter Maliqi ka lëshuar një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama, ndërsa citon se do të dalë i humbur në zgjedhjet e 25 prillit. Me...

Balla dhe 17 deputetë kërkesë Ruçit: Komision për raportin e Dick Marty-t

Prej javësh, mazhoranca ka hedhur akuza në drejtim të kryedemokratit Basha, në lidhje me rolin tij në hetimet ndaj UÇK-së. Nga ana tjetër, kreu...