E martë, 19 Janar, 2021
-4 C
Tirana

‘Lus Zotin ti mbyllet emisioni’/ Rovena Stefa shpërthen ndaj Çanit

Kohë më parë, drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë”, Arjan Çani, ka bërë një deklaratë shumë të fortë. Gjatë debatit në studio, moderatori Arian Çani tha se i gjithë Ballkani ka qenë helen.

“Ballkani ka qenë i gjithi helen. Ballkani ka qenë i gjithi helen, të tjerat janë përralla”, është shprehur Çani. Pas kësaj deklarate ka patur shumë reagime në rrjetet sociale, ku ndër to ka qenë dhe reagimi i këngëtares Rovena Stefa.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, këngëtarja shkruante se bojkoti ndaj emisionit të tij është minimalja që mund të bëhet, madje e ka quajtur moderatorin edhe antishqiptar.

Kjo çështje është rikthyer sërish në fokus nga këngëtarja e mirënjohur. Teksa ka qenë e ftuar në emisionin “Glamour Zone” në RTV Ora, Rovena Stefa tha se nuk ishte penduar dhe së asgjë nuk është thënë në gjaknxehtësi e sipër.

“Jo, unë nuk kam asgjë me Çanin, kam qenë edhe e ftuara e tij. Nuk kam folur vetëm unë për Çanin, kundra deklaratave për helenikët. Në vende të tjera, për deklarata të tilla, njerëz publik përfundojnë në burg. Foli në një mënyrë të tillë, duke përçmuar vendin, duke përçmuar historinë tonë, dhe kjo më preku, ndaj dhe reagova ashtu”.

Rovena Stefa më pas u shpreh se një person publik, nuk duhet të shprehet në mënyrë të tillë, atij ose duhet t’i mbyllet emisioni ose të marr një gjobë.

E pyetur nga moderatorja nëse do të shkonte sërish në emisionin “Zonë e Lirë”, këngëtarja u përgjigj: Jo, jo, nuk do të shkoj më tek Çani. E kam mbyllur me Çanin. Unë vetë e kërkova bojkotimin e emisionit.

Përderisa e kërkova për të tjerët, normalisht që nuk kam si shkoj unë. Shpresoj që Zoti t’ia mbyllë sa më shpejt (qesh). Nuk dua të keqen e Çanit, por për atë gjë që ka bërë, ose duhet të mbajë përgjegjësi, ose duhet t’i thotë ‘më fal’ të gjithë shqiptarëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mesi e gjuajti me shpullë, sulmuesi i Bilbaos: Ai u nxeh sepse e bllokova

Sulmuesi i Atletik Bilbaos, Asier Vijalibre do të mbahet më shumë mend për faktin se detyroi Lionel Mesin të ndëshkohej me karton të kuq...

Qeverisje me PS? Duma: Zero shanse, ofendim për sakrificat e demokratëve

Ish-deputetja Grida Duma hodhi poshtë mundësinë e një koalicioni të madh mes PS- së dhe PD-së. E pyetur për thashethemet që qarkullojnë së fundmi për...

Mediu: Të biem dakort me PD-në sa më shpejt të jetë e mundur që të mundim Ramën

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu është shprehur se bisedimet me Partinë Demokratike për arritjen e një marrëveshjeje vijojnë. Në ''Open”, Mediu tha se PR-së...

“Pyetjet i merr nga Basha“/ Gazetarja-Topallit: Merre telefonin shikoje

Gazetarja e ABC, Esiona Konomi dhe kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim, Jozefina Topalli, janë përplasur në emisionin ''Log'' në lidhje me bashkëpunimin e tyre...

Akuza për spiunazh, Rusia dëbon dy diplomatë holandezë

Rusia ka dëbuar dy diplomatë holandezë në një veprim reciprok pasi Holanda dëboi dy diplomatë rusë në fund të vitit të kaluar. Ministria e Punëve...