Live / Luhen dy sfidat e Championsit, mbyllen pjesët e para

21:45 mbyllen pjesët e para, Reali dhe Siti drejt fazës tjetër…

21:35: Benzema kalon madrilenët në avantazh pas një gabimi të portierit mik.

21:18- Siti dyfishon me Gyndoganin dhe e çon rezultatin e përgjithshëm në 4-0.

21:14- Siti kalon në avantazh me golin e belgut De Brujn 1-0!

Nisin në orën 21:00 dy takimet e së martës në Ligën e Kampionëve.

Formacionet zyrtare:

REAL MADRID (3-5-2)Courtois; Varane, Sergio Ramos, Nacho; L. Vazquez, Modric, Kroos, Valverde, Mendy; Benzema, Vinicius. Tr. Zidane

ATALANTA (3-4-2-1)Sportiello; Toloi, Romero, Djimsiti; Maehle, De Roon, Pessina, Gosens; Pasalic, Malinovskyi; Muriel. Tr. Gasperini

Siti: (4-3-3): Ederson; Walker, Ruben Dias, Stones, Cancelo; De Bruyne, Rodri, Gündoğan; Mahrez, Foden, Bernardo Silva.

Gladbah: Sommer; Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini; Zakaria, Neuhaus; Hofmann, Stindl, Thuram; Embolo