E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

Lëvizte me armë me vete, efektivët e ‘rrethojnë’ në pak minuta

Një person, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, është ndaluar nga efektivët e Komisaritit nr. 1 në Tiranë, në përpjekje për t’u larguar me armë me vete, në lagjen “Ali Demi”.

Në momentin që ka parë policinë, shtetasi në fjalë ka hedhur armën në tokë, dhe ka tentuar të largohet me vrap.

Por ai është kapur gjatë ndjekjes nga ana e efektivëve të policisë, dhe arma që posedonte është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   SHBA: Hetime mbi përgatitjet e policisë për protestën e dhunshme në Kapitol

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...