E premte, 22 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Leonardo DiCaprio dhe fushata bamirësie: “A doni të punoni me mua dhe Robert De Niro?”

“A keni menduar ndonjëherë se si është të punoni me Martin Scorsese, Robert De Niro dhe mua? Ky është shansi juaj. Vizitoni allinchallenge.com për të marrë pjesë dhe dhuruar atë që mundeni.”

Eshtë ideja brilante e aktorit Leonardo DiCaprio i cili, në një video në rrjetet sociale së bashku me kolegun e tij De Niro – secili i lidhur nga shtëpia e tyre – nis një fushatë për mbledhjen e fondeve për luftën kundër koronavirusit, në të cilën, disa nga fatlumët që do të marrin pjesë, do të mund të marrin pjesë në prodhimin e Killers of the Flowers Moon, filmi që ndjek Irishman ,në prodhim para bllokimit nga koronavirusi.

“Ne po e bëjmë – shpjegon DiCaprio në video – për të qenë të sigurt se çdo familje të ketë diçka për të ngrënë në këtë periudhë të vështirë”.

“Ne duam të japim mbështetjen tonë, tani më shumë se kurrë”, shton De Niro, duke theksuar se ata që dhurojnë do të kenë mundësinë që të kalojnë tre ditë në set me ta dhe të marrin pjesë në premierën e filmit.

Të dy aktorët ftojnë më pas tre personazhe të tjerë të shkëlqyeshëm nga biznesi i show amerikan për t’u bashkuar me ‘sfidën’, Matthew McConaughey, Ellen De Generes dhe Jamie Foxx.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...