E mërkurë, 30 Shtator, 2020
13 C
Tirana

Sjellja e Rita Orës zemëron fqinjët

Më të lexuarat

Rindizet ashpër konflikti ushtarak Armeni-Azerbajxhan, shpallin gjendjen e luftës

Një nga konfliktet më të vjetër në botë, mosmarrëveshja territoriale midis Armenisë dhe Azerbajxhanit ka shpërthyer sërish. Përleshjet kufitare shpërthyen të dielën në mëngjes,...

“Nxore në pritë Azem Hajdarin”/ Fatos Klosi reagon pas akuzave të Berishës

Ish-kreu i SHIK, Fatos Klosi ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të ish-kryeministrit Berisha lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit. Berisha akuzoi Klosin se ai...

Artan Hoxha i publikon videon e rëndë Berishës, e nxjerr ‘blof’ për ekzekutimin e Azem Hajdarit (VIDEO)

Gazetari Artan Hoxha i ka publikuar një video ish-kryeministrit Berisha, duke e nxjerrë ‘blof’ për deklaratat që bëri mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion",...

Turqia rrëzon avionin armen në Azerbajxhan

Armenia akuzon Turqinë se ka rrëzuar një prej avionëve të saj, gjatë konfliktit me Azerbajxhanin. Ministria e Mbrojtjes e Armenisë pretendon se avioni i tyre...

“Ku i çuat paratë që iu dha bota?”, Rama i kërkon ndjesë ndërkombëtarëve, sqaron kush i administron fondet

Kryeministri Edi Rama ka folur në programin e financimit të BE-së për restaurimin dhe rrjetëzimin e monumenteve të kulturës të dëmtuara nga tërmeti i...

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Kush e nxori në pritë Azem Hajdarin? Berisha jep emrin

Ish-Kryeministri Sali Berisha tha në 'Opinion' se Azem Hajdari u nxor në pritë nga Fatos Klosi, në atë kohë kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror. Sipas...

Konflikti në Kaukaz/ Berisha në kah të Azerbajxhanit: Po çliron tokat e pushtuara nga Armenia

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth luftës që ka nisur mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, ku deri më tani janë shënuar dhjetëra viktima. Përmes një postimi...

Sondazhi për djemtë e preferuar në “PërPuthen”, fituesi i surprizon të gjithë

Një sondazh i produksionit “PërPuthen” ka nxjerrë Armand Ferhatin si djalin më të pëlqyer nga pjesëmarrësit në spektakël. Edhe pse ai nuk ka qenë një...

“Ndaloni sulmet”, Putin telefonon kryeministrin armen

Presidenti rus, Vladimir Putin, i ka kërkuar kryeministrit armen, Nikolla Pashinyan, që të ndalojë sulmet ndaj Azerbajxhanit. Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe...

Rita Ora është larguar nga shtëpia e saj në Londër për të kaluar karantinën në një shtëpi në fshat së bashku me disa miq, zgjedhja e këngëtares ka irrituar shumë fansa, pasi sipas tyre ajo nuk ka respektuar masat e karantines.

Ditët e fundit, menaxheri i saj tha se ylli i pop-it gjendet në atë shtepi që nga 21 Marsi,para se të forcoheshin masat e kontrollit dhe të izolimit.

Megjithatë fqinjët e rinj janë të indinjuar me këngëtaren e cila duket se nuk po sillet me respekt ndaj tyre.

Sipas disave, Rita dhe miqtë e saj shetisin me biçikletë në korsinë e këmbësorëve pranë shtëpisë, duke i bezdisur ata.

Disa gjithashtu pretenduan se e kishin parë personalisht të shkonte në një fermë lokale dhe të
diskutonte në mënyrë të acaruar me pronarin.

Një fqinj tha se vajza e saj shtatë vjeçare filloi të qante kur këngëtarja dhe miqtë e saj filluan t’ju bërtisnin sepse po ecnin në një shteg për këmbësorë afër pronës së tyre, gjithashtu një dron, doli nga shtepia e Ritës dhe i ndoqi derisa u larguan.

Lexo edhe :   “Të presim të na bashkohesh sa më parë”, Manastirliu tregon çfarë po ndodh me Silva Binon

Miqtë e Ritës e mbrojtën duke deklaruar per ‘The Sun’ se ylli i popit është duke punuar në shtëpi për albumin e ri dhe se kurrë nuk e ka shqetësuar lagjen dhe se e ka marrë izolimin shumë seriozisht për shkak të koronavirusit

Rita gjithashtu, për të ndjekur shembullin e nënës së saj Vera, është ofruar si vullnetare në spital me motrën e saj për të ndihmuar NHS nga urgjenca Covid-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dojna Mema bën lëvizjen e papritur, publikon foton me Erion Veliajn dhe paralajmëron surpriza

Tashmë është bërë publike se moderatorja Dojna Mema se nuk është autore dhe moderatore e "Pop Culture". Së fundmi, ajo ka ngacmuar ndjekësit duke publikuar...

Sherr në Kamëz, plagosen me thikë 3 të mitur

Tre 17-vjeçarë janë plagosur me thikë në Kamëz, pas një konflikti. Mësohet se konflikti ka ndodhur për motive të dobëta jashtë një marketi. Të plagosur kanë...

Gjendet i pajetë 66-vjeçari në Durrës

Një 66-vjecar është gjetur i vdekur në rrugë nga banorët e zonës Arapaj në Durrës. Viktima është shtetasi me iniciale V.Dh., banues në lagjen nr....

”Betonizuan Tiranën”, Demalia: Largimi i Ramës nevojë urgjente, Veliaj i kapur nga paratë e krimit

Qeveria ka vendosur që të kalojë në pronësi të një kompanie private 1,470 metra katror tokë të Gardës së Republikës, pranë Parkut të Liqenit...

Rama bën publike të dhënat e rëndësishme për situatën e krijuar nga pandemia

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke publikuar disa të dhëna të nxjerra nga thesari i shtetit, për shumat e paguara për t’iu...